Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXII niedziela zwykła

1.Przed nami nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/2019. Drodzy rodzice, podejmijcie wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z kapłanami, nauczycielami i władzami samorządowymi. Cieszymy się, że już po raz 10, w program naszego odpustu zostały włączone szkoły. W poniedziałek 10 września o godz. 12 uczniowie naszej Szkoły Podstawowej Nr 1 i delegacje pozostałych podstawówek będą miały w Bazylice Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Natomiast Zespół Szkół Średnich Nr 1, Liceum Sióstr Prezentek i delegacje ponadpodstawowych szkół w naszym mieście, będą miały Mszę św. w Bazylice we wtorek 11 września o godz. 12.

  

2. W najbliższy piątek rozpoczynamy doroczny odpust ku czci M. B. Rzeszowskiej. Uroczystości odpustowe rozpoczniemy 7 września Maryjnymi Nieszporami w Bazylice o godz. 17.30. O godz. 18 Msza św. odpustowa z kazaniem, a po niej w Bazylice odbędzie się Koncert Muzyczny ku czci Matki Bożej, w wykonaniu Szkoły Muzycznej Nr 2 im. Wojciecha Kilara.

 

3. W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w tym dniu przypada 255 rocznica koronacji cudownej figury Matki Bożej. Porządek Mszy świętych niedzielny.

W ramach Odpustu, o godz. 12 Msza św. dla ludzi chorych i członków Caritas. Po Mszy św. błogosławieństwo Najśw. Sakramentem na sposób lurdzki i możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18, pielgrzymują członkowie Kół Żywego Różańca. O godz. 17.30 czuwanie przed obliczem M.B. i rozważanie różańcowe. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich członków Róż Różańcowych i prosimy też o umożliwienie wzięcia udziału w pielgrzymce, ludziom chorym.

 

4. Po raz pierwszy w ramach odpustu wrześniowego, organizujemy Piknik Rodzinny. Będzie on miał miejsce w przyszłą niedzielę – 9 września w naszych Ogrodach. Rozpocznie się o godz. 12, a zakończy pięknym koncertem w wykonaniu Podkarpackiej Filharmonii, Chóru Uniwersytetu JPII z Krakowa oraz solistów o godz. 17. Na piknik pragniemy bardzo gorąco zaprosić wszystkich: rodziców z małymi dziećmi, młodzież i dorosłych. Będzie wiele okazji do zabawy i rozrywki. Gry, quizy, konkursy, występy zespołów śpiewaczych i tanecznych, teatr, a na zwieńczenie Koncert w ramach 100-lecia niepodległości, dostarczą wiele atrakcji. Przyjdźcie, aby radośnie świętować na cześć Matki Najświętszej.

 

 5. Uroczystości odpustowe zakończy Suma Pontyfikalna 12 września o godz. 18, sprawowana na Ogrodach Bernardyńskich pod przewodnictwem metropolity lwowskiego. W tym dniu będzie miała miejsce pielgrzymka rodzin i pielgrzymka służb mundurowych. Szczegółowy program odpustu zamieszczony jest na plakatach i na stronie internetowej sanktuarium. 

Bardzo prosimy, aby każdego dnia odpustu w naszej wspólnej modlitwie, wziął udział przynajmniej jeden przedstawiciel domu.

Nasze rodziny i nasza Ojczyzna, potrzebują duchowej siły i oparcia w Bogu.                    

6. W czwartek i piątek przypadają comiesięczne dni duchowej odnowy. 

 

7. W sobotę - 8 września o godz. 15 w naszym Centrum odbędzie się powakacyjne spotkanie Dzieci Bożych i Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej. Zachęcamy dzieci i młodzież do wstąpienia w ich szeregi. 

 

8. W przyszłą niedzielę o godz. 12, Mszę św. jubileuszową odprawi nasz współbrat O. Salwator Bartosik, który dziękował będzie Bogu za 25 lat kapłaństwa. Otoczmy go naszą modlitwą.

Autor:Klasztor / 2018-09-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.