Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXIII niedziela zwykła

1. Przeżywamy doroczny Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: Maryjo, dziękujemy Ci za dar niepodległości. Dzisiaj porządek Mszy św. niedzielny, ale wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18. 

 

2. W ramach odpustu, organizujemy dzisiaj na Ogrodach Piknik Rodzinny. Bardzo ciekawy program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: maluchy, dzieci i młodzież oraz dorośli. Zespoły taneczne i śpiewacze, zabawy, konkursy, teatr. Piknik rozpoczniemy o godz. 12 modlitwą Anioł Pański a zakończymy o godz. 17, pięknym koncertem w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej i Chóru Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie oraz solistów. W programie koncertu: najpiękniejsze modlitwy, pieśni, arie operowe i operetkowe. Wstęp wolny. Będzie też stoisko na którym można będzie zakupić najnowszą książkę o historii i autentyczności Bożego Grobu w Jerozolimie i poprosić o dedykację autora książki, o profesora Narcyza Klimasa.

 

3.  Jutro poranne Msze św. w Bazylice będą o godz. 6, 7, 8 i 9. O godzinie 12 do Matki Bożej pielgrzymują uczniowie szkół podstawowych. Wieczorem pielgrzymuje młodzież przygotowująca się do bierzmowania. Mszy św. wieczornej o godz. 18 sprawowanej na ołtarzu polowym w Ogrodach, przewodniczył będzie Ks. Bp Edward Białogłowski. Bardzo prosimy o obecność na tej wieczornej modlitwie młodzież naszej parafii, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 

4. We wtorek poranne Msze św. w Bazylice sprawowane będą o godz. 6, 7, 8 i 9. O godzinie 12 do Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta, pielgrzymują uczniowie szkół średnich, aby Maryję prosić o opiekę w kolejnym roku szkolnym i katechetycznym. Wieczorem przybywają członkowie Grup Apostolskich, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich diecezji rzeszowskiej. O godz. 17.30 powitanie pielgrzymów i czuwanie modlitewne w Cudownej Kaplicy. O godz. 18 uroczysta Msza św. w Bazylice, której przewodniczył będzie ordynariusz diecezji Ks. Bp Jan Wątroba.

 

5. W środę Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Miasta. Porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie tylko Mszy św. o 16.30. Centralna Uroczystość na ołtarzu polowym w Ogrodach o godz. 18. Przewodniczył jej będzie metropolita lwowski Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki. Jest to dzień Pielgrzymki Rodzin i Pielgrzymki Służb Mundurowych.

 

6. Dzisiaj, jutro i we wtorek w kruchcie kościoła po Mszach św. zbierane są deklaracje abstynencji z racji 100-lecia niepodległości, które złożone zostaną jako wotum dla Maryi w darach ołtarza, 12 września o godz. 18. 

 

7. W czwartek 13 września o godz. 16.30 rozpoczną się spotkania młodzieży naszej parafii, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, natomiast spotkanie organizacyjne dla uczniów klas siódmych szkół podstawowych odbędzie się w piątek 14 września o godz. 16.00. Oba spotkania mają miejsce w Bernardyńskim Centrum Religijno Kulturowym. 

 

8. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża św., a w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 

9. Gorąco zapraszamy do licznego udziału w Odpuście, którego program znajduje się na ołtarzach i pod chórem. Serdecznie dziękujemy za modlitwę i składane ofiary na rzecz sanktuarium i klasztoru.

Autor:Klasztor / 2018-09-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.