Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXIV niedziela zwykła
1.Po odpuście ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, wznawiamy prace remontowo-konserwatorskie w sanktuarium. Od jutra do końca tygodnia, liturgia i spowiedź przeniesione zostają do Oratorium, w naszym Centrum religijno-kulturowym.
 
2. Pragniemy raz jeszcze wyrazić naszą wdzięczność za wyrozumiałość, cierpliwość i życzliwość przy prowadzonych pracach. Nie zawsze wszystko można dostrzec z dołu, jak choćby to, jaki jest stan wnętrza kopuły na trzydziestym drugim metrze wysokości ( a jest różny). Prace wykonywane są fachowo i solidnie, aby nie zmarnować żadnej złotówki. Mamy też świadomość, że nie szybko ktoś w przyszłości powróci do takiego remontu. Ostatni remont bazyliki i klasztoru na tak szeroką skalę, miał miejsce 120 lat temu.
 
3. Przygotowujemy kompletny projekt wnętrza kaplicy św. Jana Pawła II, wraz z relikwiami pierwszego stopnia, w której umieścimy też darzony przez was czcią, zabytkowy krucyfiks. Ufamy, że najdalej do końca września projekt będzie gotowy i będziemy mogli wydrukować zapowiedziane cegiełki.
 
4. W intencji naszych dobrodziejów i darczyńców, modlimy się codziennie w naszej wspólnocie zakonnej, by Bóg wam błogosławił i strzegła was Matka Boża Rzeszowska.
 
5. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Pragniemy, aby wraz z odnawianiem kościoła jako budowli, odnawiał się też nasz Kościół duchowy. Przy naszym Sanktuarium działają liczne grupy duszpasterskie: FZŚ i Młodzież Franciszkańska, Dzieci Boże i LSO, Chór i Akcja Katolicka, Grupa biblijna, Odrodzenie i Żywy Różaniec, Wdowy konsekrowane i Wspólnoty Małżeńskie. Funkcjonują też poradnie i grupy wsparcia. Każdy może znaleźć coś dla siebie, wystarczy wejść na stronę internetową naszego Sanktuarium: www.bernardyni.rzeszow.pl i dowiedzieć się, kiedy i gdzie można się zapisać. W najbliższą sobotę o godz. 10, w naszym Centrum dokonujemy naboru i zapisów kandydatów na ministrantów. Zapraszamy też na spotkanie obecnych członków LSO.
 
6. W zakrystii jest już terminarz Mszy św. na rok 2019. Bardzo prosimy, aby osoby które chcą zamówić Mszę św. okolicznościową na konkretny termin (imieniny, urodziny, rocznica ślubu, rocznica śmierci itp.), ze znacznym wyprzedzeniem dokonały rezerwacji, bo kalendarz z terminami szybko się zapełnia.
 
7. W Liturgii Kościoła przeżywać będziemy: jutro święto stygmatów św. Ojca Franciszka, we wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona tego roku, w czwartek wspomnienie męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy. W piątek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Autor:Klasztor / 2018-09-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.