Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXIX niedziela zwykła
1.Dzisiaj w Niedzielę Misyjną jeszcze bardziej uświadamiamy sobie naszą odpowiedzialność za to, by Ewangelia była przez każdego z nas głoszona słowem i świadectwem chrześcijańskiego życia. Serdecznie dziękujemy wam, za duchową jedność i ofiary złożone dzisiaj na wsparcie naszych dzieł misyjnych.
 
2. Cztery dni temu przeżywaliśmy 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczne święto ku jego czci. Z tej racji chcemy Was gorąco zaprosić na koncert poświęcony największemu z rodu Polaków. Dzisiaj w naszym Sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 18.30 będziemy dziękować Bogu za pontyfikat i osobę Jana Pawła II, a o godz. 19.30 wysłuchamy pięknego koncertu w wykonaniu Chóru i Orkiestry NICOLAUS, w ramach tzw. Koncertów Papieskich. Koncert współorganizujemy z włodarzami naszej Małej Ojczyzny - Podkarpacia: Wojewodą i Marszałkiem.
 
3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej, którą Matka Boża ukazała nam jako szczególnie cenną. W tym tygodniu możemy nasze modlitwy ofiarować w intencji misji i misjonarzy. Gorąco zapraszamy wszystkich do Bazyliki na Różaniec, codziennie o godz. 17.45.
 
4. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: 
- 22 X: wspomnienie św. Jana Pawła II,
- 23 X: wspomnienie św. Jana Kapistrana, założyciela naszej zakonnej Prowincji,
- 24 X: wspomnienie bł. Jana Balickiego, kapłana.
 
5. Dzisiaj wybory samorządowe w naszych Małych Ojczyznach. Poprzez aktywny w nich udział, mądre i odpowiedzialne głosowanie, włączmy się w troskę o nasz wspólny dom. Dziękując Bogu za Niepodległą, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, słowami Ks. Piotra Skargi: Boże Rządco i Panie narodów…
Autor:Klasztor / 2018-10-21
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.