Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXV niedziela zwykła
1.Od jutra do piątku włącznie, w Bazylice trwać będą prace remontowo-konserwatorskie, liturgia i spowiedź sprawowane będą w naszym Oratorium.
 
2. W zakrystii jest terminarz Mszy św. na rok 2019. Bardzo prosimy, aby osoby które chcą zamówić Mszę św. okolicznościową na konkretny termin (imieniny, urodziny, rocznica ślubu, rocznica śmierci itp.), ze znacznym wyprzedzeniem dokonały rezerwacji, bo kalendarz z terminami szybko się zapełnia.
 
3. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego, składka na tacę z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach, w którym prowadzony jest generalny remont budynków. 
 
4. Przekazujemy prośbę z miejskiego Ratusza: w najbliższy piątek o godz. 16, w budynku Domu Kultury „Akwarium” przy ul. Kazimierza Pułaskiego, odbędzie się spotkanie prezydenta miasta z mieszkańcami.
 
5. W Niedzielę 30 września, Centrum Medyczne „Medyk” organizuje na rzeszowskim rynku „Dzień Serca”. Nieodpłatne badania połączone z festynem rekreacyjno-edukacyjnym. Rozpoczęcie o godz. 13.
 
6. W Liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, patrona naszej Prowincji i Warszawy, w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana, w piątek święto wspomnienie św. Wacława, męczennika, w sobotę święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 
7. W sobotę 29 września przypadają imieniny O. Rafała - kustosza i organisty – Pana Michała. Solenizantów polecamy waszej modlitwie i zapraszamy na wieczorną Mszę św. wieczorną w dniu ich świętych patronów.
 
8. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Janina-Maria Barciak, zam. przy ul. Marszałkowskiej 15, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
Autor:Klasztor / 2018-09-24
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.