Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXVI niedziela zwykła
1. Dzisiaj od godz. 13, Centrum Medyczne „Medyk” organizuje na rzeszowskim rynku „Dzień Serca”. Nieodpłatne badania połączone z festynem rekreacyjno-edukacyjnym.
 
2. Już jutro rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy do naszej Bazyliki na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.45. Dziękując Bogu za dar niepodległości módlmy się szczególnie gorąco za nasz naród, by zdał egzamin z odpowiedzialności za duchowe dziedzictwo, przekazane nam przez przodków.
 
3. W środę 3 października wigilia uroczystości ku czci św. Franciszka z Asyżu. O godz. 18.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza Górnego, a potem nabożeństwo Transitus upamiętniające śmierć naszego zakonodawcy. W czwartek 4 października, u nas porządek Mszy św. świąteczny.
 
4. Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej, zaprasza w przyszłą niedzielę na Rzeszowską Procesję Różańcową, o godzinie 15:00. Procesja rozpocznie się na Placu Śreniawitów przy Krzyżu, a zakończy w naszej Bazylice Mszą św. o 16.30.
 
5. W niedzielę 14 października, odbędzie się promocja płyt Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha. O godz. 12 Msza św. w naszej Bazylice, a po niej Różaniec z rozważaniami Jana Budziaszka.
 
6. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy: jutro wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów , w czwartek św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów, w piątek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. 
 
7. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Józef Gierlak, zam. przy ul. Jabłońskiego i Marian – Krzysztof Kawalec zam. przy ul. Marszałkowskiej 14, polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.
Autor:Klasztor / 2018-09-30
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.