Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXVII niedziela zwykła
1.Papież i Episkopat, proszą o odmawianie różańca w intencji Kościoła. Zapraszamy  do wspólnej modlitwy różańcowej w Bazylice, codziennie o 17.45. Dzisiaj zapraszamy też na Rzeszowską Procesję Różańcową, która rozpocznie się o godzinie 15.00 na Placu Śreniawitów przy krzyżu, a zakończy w naszej Bazylice Mszą św. o 16.30.
 
2. W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie katechetyczne kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że zarówno uczniowie 7 klas szkoły podstawowej, jak też ostatniej już klasy gimnazjum, mają religijny obowiązek brać udział w takiej katechezie w swojej parafii i przyjąć sakrament bierzmowania. Katecheza rozpocznie się w naszym Centrum 12 października o godz. 16, a poprowadzi ją o. Oskar.
 
3. W niedzielę 14 października, przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. W tym dniu młodzież przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na fundusz papieski. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący 
z niezamożnych rodzin z naszych parafii, których kształcenie wspieramy poprzez złożone ofiary. Obecnie wspieramy w diecezji 58 osób.
 
4. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Grupy św. Jana z Dukli z Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w oratorium naszego Centrum o godz. 14. Serdecznie zapraszamy również potencjalnych, przyszłorocznych pielgrzymów.
 
5. Również w przyszłą niedzielę, działające przy klasztorze, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej „Odrodzenie”, organizuje w naszym Centrum o godz. 15, sympozjum poświęcone sdrodzeniu i niepodległości Polski. Zapraszamy na ciekawe referaty, dzięki którym lepiej poznamy historię i kulturę naszego narodu.
 
6. Duszpasterstwo rodzin zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w tzw. związkach niesakramentalnych. Odbędą się one od 9 do 11 listopada w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej.
 
7. Rodzina Żywego Różańca przy naszym Sanktuarium przypomina, że 13.10. tego roku, organizuje pielgrzymkę na Św. Krzyż. Odjazd o 6 rano z przystanku obok biblioteki przy ul. Cieplińskiego. 
 
8. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Jest to zarazem 13 października, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Bazyliki, po wieczornej Mszy św.
 
9. Pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny, słowami ks. Piotra Skargi: Boże Rządco i Panie narodów…
Autor:Klasztor / 2018-10-07
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.