Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXVIII niedziela zwykła
1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na fundusz papieski. Z Dniem Papieskim jest ściśle związana budowa tzw. „żywego pomnika Jana Pawła II”. Tym żywym pomnikiem są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin z naszych parafii, których kształcenie wspieramy poprzez złożone ofiary. Obecnie wspieramy w diecezji 58 osób. Specjalny koncert  Dnia Papieskiego będzie miał miejsce dzisiaj o godz. 16 w Parku Papieskim koło katedry.
 
2. Dzisiaj o godz. 14 spotkanie Grupy św. Jana z Dukli. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Oratorium naszego Centrum. Serdecznie zapraszamy również tych, którzy chcieliby z nami pielgrzymować w przyszłym roku.
 
3. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 15 działające przy klasztorze, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej "Odrodzenie", organizuje w naszym Bernardyńskim Centrum, sympozjum poświęcone odrodzeniu i niepodległości Polski. Zapraszamy na ciekawe referaty, dzięki którym lepiej poznamy historię i kulturę naszego narodu.
 
4. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w tzw. związkach niesakramentalnych. Odbędą się one od 9 do 11 listopada w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej.
 
5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej, którą Matka Boża ukazała nam jako szczególnie cenną i pożądaną. Gorąco zachęcamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież na różaniec, który w naszej Bazylice przez cały październik odmawiamy o 17.45.
 
6. Przeżywamy 40 rocznicę wyboru na papieża naszego rodaka Karola Wojtyły. W naszym sklepiku można zakupić piękny album-przewodnik o pielgrzymich szlakach w naszej ojczyźnie, po których od młodości wędrował św. Jana Paweł II.
 
7. Jest piękna pogoda, zachęcamy do rodzinnych spacerów. Zapraszamy też na nasze Bernardyńskie Ogrody i do naszej kawiarenki na dobrą kawę, ciastko i lody.
 
8. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia wspominamy: 
- 15 X: św. Teresę  od Jezusa, dziewicę i dra Kościoła,
- 16 X: św. Jadwigę Śląską,
- 17 X: św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika,
- 18 X: św. Łukasza, ewangelistę,
- 19 X: św. Piotra z Alkantary, prezbitera,
- 20 X: św. Jana Kantego. 
 
9. Za tydzień wybory samorządowe w Polsce - w naszych małych ojczyznach. Poprzez aktywny w nich udział, mądre i odpowiedzialne głosowanie, włączmy się w troskę o nasz wspólny dom. Dziękując Bogu za Niepodległą, módlmy się w intencji naszej ojczyzny, słowami ks. Piotra Skargi: Boże Rządco i Panie narodów…
Autor:Klasztor / 2018-10-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.