Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXXI Niedziela Zwykła
1. Przeżywamy miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za zmarłych. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których polecamy Bogu przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na renowację kościoła.

2. Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Duchowe łaski są najcenniejszym darem dla zmarłych. Zachęcamy też do nawiedzania grobów bliskich i modlitwy za nich także na cmentarzu.
Aby zyskać odpust zupełny potrzeba spełnić następujące warunki:
- wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, - w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię Świętą i odmówić: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. na dany dzień.

3. Duszpasterstwo nauczycieli i uczniów zaprasza w najbliższy czwartek, 9 listopada, do kościoła Chrystusa Króla w Rzeszowie na wypominki za zmarłych dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych Rzeszowa i okolicy. O godz. 10.30 Msza św. a po niej Nabożeństwo Wypominkowe.

4. W Święto Niepodległości, 11 listopada, zapraszamy na Mszę św. do rzeszowskiej Fary o godz. 10.00, a po niej na uroczystości patriotyczne przy pomniku Leopolda Lisa – Kuli. Zapraszamy do modlitwy za Ojczyznę, udział w patriotycznych uroczystościach. Prosimy też o wywieszenie flag narodowych.

5. W niedzielę, 12 XI, będziemy przeżywać IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Po każdej Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek, aby wesprzeć dręczonych za wiarę katolików.

6. MOPS w Rzeszowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu Rzeszowa. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. W roku 2000 św. JPII podczas Kongresu Transplantologicznego powiedział: „Trzeba zaszczepić w sercach ludzi młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów”. Oddając swoje komórki macierzyste, bądź szpik kostny pacjentowi, dla którego jedynym ratunkiem jest przeszczepienie, dawca nie ponosi żadnego uszczerbku na zdrowiu i życiu. W dniach 10, 11 i 12 listopada w Rzeszowie prowadzona będzie Akcja „Piotr i Inni potrzebują Twojej pomocy”. Organizują tę akcję przyjaciele i koledzy Piotra, który w czerwcu usłyszał rozeznanie choroby: ostra białaczka limfoblastyczna, która wymaga rychłego przeszczepienia szpiku. O szczegółach tej akcji możecie dowiedzieć się z plakatu umieszczonego w gablocie na zewnątrz Bazyliki. Zachęcamy do włączenia się w tę pomoc.

8. Niestrudzenie zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej.
W naszym sklepiku można nabyć okolicznościową monetę wybitą na 300-lecie koronacji obrazu M.B. Częstochowskiej, a w kawiarence przy ogrodach zaopatrzyć się również w ekologiczne, ziołowe  preparaty chroniące przed przeziębieniem i grypą.

9. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
8 XI: bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera,
9 XI: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (Katedry Biskupa Rzymu),
10 XI: św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła,
11 XI: św. Marcina z Tours, biskupa.
Autor:Klasztor / 2017-11-05
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.