Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXXI niedziela zwykła
1. Dzisiaj gościmy w naszym klasztorze o. Romualda z Ukrainy, który głosi Słowo Boże i po Mszach św. kwestuje na rzecz budowy klasztoru. Już z góry w jego imieniu dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. 
 
2. W dalszym ciągu, w zakrystii można składać wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na prace renowacyjne.
 
3. Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Duchowe łaski są najcenniejszym darem dla zmarłych. Jednym z uczynków miłosiernych względem duszy jest: modlić się za umarłych. Nie zaniedbajmy tej okazji.
 
4. W liturgii Kościoła w najbliższych dniach przeżywamy:
8 XI: wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana,
9 XI: święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
10 XI: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i dra Kościoła.
 
5. Przed nami Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Chciejmy je w tym roku przeżywać uroczyściej niż zwykle, i w duchu wdzięczności Bogu i ludziom za dar niepodległej. Módlmy się w intencji Ojczyzny, aby budując na prawdziwych i ewangelicznych wartościach, była miejscem bezpiecznego i godnego życia, oraz wzajemnego szacunku. 
Udekorujmy nasze domy i mieszkania flagami narodowymi, włączmy się również w okolicznościowe uroczystości i wydarzenia kulturalne, organizowane z racji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. 
 
6. Miejskie obchody niepodległości rozpoczną się Mszą św. w kościele farnym o godz. 10.30, a o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości państwowe na Placu Farnym. 
W naszym Sanktuarium Msza św. w intencji Ojczyzny, zostanie odprawiona o godzinie 9.00. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
7. Odmówmy teraz modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi: 
 
Boże, Rządco i Panie narodów, 
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, 
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, 
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, 
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu 
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
 
Wszechmogący wieczny Boże, 
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom 
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, 
byśmy jej i ludowi Twemu, 
swoich pożytków zapomniawszy, 
mogli służyć uczciwie.
 
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, 
rządy kraju naszego sprawujące, 
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym 
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
 
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen
Autor:Klasztor / 2018-11-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.