Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
XXXIII Niedziela Zwykła
1.Ubiegłej niedzieli przeżywaliśmy  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na ten cel w kwocie 4100 złotych.
Dzisiaj przeżywamy I Światowy Dzień Ubogich, pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, pochylmy się głęboko nad przesłaniem Papieża Franciszka.

2. Zbliża się I rocznicą Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Od jutra po wieczornej Mszy św. odmawiać będziemy modlitwy które mają nas przygotować do tego, by w Uroczystość Chrystusa Króla na nowo przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w naszym życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. Aktu tego dokonamy za tydzień, na zakończenie każdej Mszy św.

3. Diecezjalny Dom „Tabor” przy ul. Wetlińskiej zaprasza 21 listopada o godz. 19.15 na katechezę audiowizualną p.t.: „Przynieść ukojenie po stracie dziecka”. Gościem spotkania będzie: psycholog Ewa Rybka-Oktaba. W czasie katechezy będzie zapewniona opieka nad dziećmi.

4. Od jutra brat Wawrzyniec i przybyły do pomocy brat Symeon, którego serdecznie pośród nas witamy, będą roznosić opłatki do rodzin naszej parafii. Szczegółowy plan zamieszczony jest na plakacie w gablocie kościelnej. Poświęcone dzisiaj opłatki są wyrazem naszej duchowej łączności przy wigilijnym stole z parafianami i wami wszystkimi, którzy gromadzicie się tutaj z nami na modlitwie. Natomiast pozostawiony kalendarz niech przypomina o świętach i wszystkich ważniejszych wydarzeniach w naszym sanktuarium w 2018 roku. W opłatki można zaopatrzyć się również w zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na rozpoczęte prace renowacyjne i konserwatorskie w bazylice.

5. Przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie o 17.30 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.30. Bogu Miłosiernemu polecamy zmarłych. Zapraszamy do wspólnej z nami modlitwy.

6. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywamy:
20 XI: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
21 XI: wspomnienie Ofiarowania NMP,
22 XI: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chóru i muzyki kościelnej,
24 XI: wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

7. Przy okazji wspomnienia św. Cecylii dziękujemy Panu Michałowi naszemu organiście za pobożne inspirowanie nas w modlitwie, poprzez tak bogaty repertuar pieśni pięknie i z wyczuciem wykonywanych. Równocześnie chcemy poinformować Was o tym, że nasz chór przeżywa reorganizację pod fachową opieką Pani Anny Kamińskiej, która jest profesorem w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chcemy odnowić i rozbudować Chór i pilnie poszukujemy nowych głosów zarówno męskich jak i żeńskich. Lekcje chóru odbywają się w naszym Centrum w każdy wtorek o godz. 19, w tym tygodniu wyjątkowo w środę 22 listopada. Gorąco zapraszamy.

8. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii do Pana + Eugeniusz Mierzwa zamieszkały przy ul. Jabłońskiego. Polećmy jego duszę Miłosiernemu Bogu.
Autor:Klasztor / 2017-11-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.