Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Z ciemności do Światła - Mirek "Kolah" Kolczyk o swoim nawróceniu
"Z ciemności do Światła" to tytuł majowej katechezy audiowizualnej, której gościem był Mirek "Kolah" Kolczyk. Przez kilka lat swojego młodego życia pochłaniały go alkohol, narkotyki i seks. Niektórzy uczestnicy katechezy przecierali oczy ze zdumienia, bo w radosnym chłopaku z obrączką na palcu, mówiącym z wielką mocą o Bogu i wyśpiewującym o Jego miłości, rozpoznali człowieka, który jeszcze kilkanaście lat temu brudny, zeniedbany i śmierdzący alkoholem, na rzeszowskich ulicach zaczepiał przechodniów prosząc o pieniądze.
Kolczyk opowiadał o swoich poszukiwaniach miłości. Mówił o życiu na ulicy, narkotykach i przestępstwach, za które odsiedział w więzieniu rok i cztery miesiące. Mirek przyznał, że w momencie najgorszej ciemności upadł na kolana i zaczął błagać Boga o pomoc. Bóg go wysłuchał. Następnego dnia obudził się obdarzony przez Niego nowym życiem.
Obecnie Kolczyk jest chrześcijańskim muzykiem zajmującym się rapem. Ze swoją muzyką odwiedza ośrodki opiekuńcze, domy dziecka i szkoły, opowiadając dzieciom i młodzieży o tym, co Bóg uczynił w jego życiu.

Zdjęcia: Piotr Szobak

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.