Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
Zakończenie rorat

Od  uroczystego odśpiewania „Rorate caeli” w naszej Bazylice 24 grudnia rozpoczęła się ostatnia w tegorocznym Adwencie Msza święta roratnia. Eucharystii przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny, ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Podobnie jak w poprzednich latach, Msze święte roratnie gromadziły w naszym kościele licznych wiernych, którzy przy zapalonych lampionach, wsłuchując się w Słowo Boże oczekiwali na przyjście Pana. Dodatkową grupę wiernych, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie, byli ci, którzy słuchali codziennych transmisji radiowych na falach Radia Via.

Daj mu światło, bo tak łatwo zmylić ślad,
daj nadzieję, kiedy w oczy wieje wiatr.
Strudzonemu, zmęczonemu pomóż iść,
bo samiutki nikt nie może zostać dziś.

To fragment pastorałki góralskiej, którą przed homilią zaśpiewał o. Rafał Klimas. W kazaniu pytał czy wykorzystaliśmy właściwie kolejny okres Adwentu, czy zrobiliśmy w naszym sercu miejsce dla Boga, Boga, który wobec każdego człowieka ma najpiękniejsze intencje. Zachęcał, abyśmy odkrywali i zgłębiali treści, które niesie nam Chrystus w Ewangelii, pamiętali o wzajemnym obdarowywaniu się miłością, będącą sensem naszego życia.
Ks. bp ordynariusz życzył wiernym, aby Święta Bożego Narodzenia przeżyć w przyjaźni z Bogiem i w życzliwości z innymi ludźmi, nie tylko najbliższymi. Są to święta, które jednoczą nas z Chrystusem, Matką Najświętszą i wzajemnie ze sobą.
Po zakończeniu Mszy świętej ks. bp ordynariusz udzielał wiernym w naszej Bazylice sakramentu pojednania.

 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.